Вебінар «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19»

У продовження започаткованої в цьому навчальному році співпраці (https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=27960) між науково-дослідною лабораторією «Креативної педагогіки та зв’язків із громадськістю» кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету та ГО «Ла Страда-Україна» (м. Київ) 23 вересня 2020 року було проведено вебінар «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19».

До участі у вебінарі долучилися партнери та друзі кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету:

Ізмаїльський державний гуманітарний університет, м. Ізмаїл, Одеська область. Модератор – Іванова Дора Георгіївна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету;

Житомирський державний університет імені Івана Франка, м. Житомир. Модератор – Сидорчук Нінель Герандівна – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами Житомирського державного університету імені Івана Франка;

Коростишівський педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка, м. Коростишів, Житомирська область. Модератор – Самойленко Оксана Анатоліївна – доктор педагогічних наук, тренерка освітніх програм, викладач-методист;

Кременецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 м. Кременець, Тернопільська область. Модератор – Шевчук Ольга Василівна – старший вчитель, вчитель вищої категорії;

викладачі Хмельницького національного університету:

Василенко Олена Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри психології та педагогіки;

Рудоман Ольга Анатоліївна – кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри іноземних мов;

Кравчина Тетяна Володимирівна – кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри романо-германських мов.

Модератор ГО «Ла Страда-Україна» – Адамчук Людмила Леонтіївна, методист навчально-методиного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна» окреслила масштаби проблеми, підтверджуючи її актуальність статистикою звернень на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної рівності. Учасники вебінару у своїх коментарях відзначили, що цікавою та змістовною була практична частина вебінару – кейси, вправи, «мозковий штурм» та ін.

Науковці, педагоги, фахівці соціальної роботи і соціальної педагогіки зауважили, що нагальними на часі залишаються питання виявлення та ідентифікації випадків насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19 в Україні. Такі обставини обумовлюють підставу для співробітництва з міжнародними, громадськими організаціями та провідними установами України в окресленій сфері.

За результатами вебінару всі учасники отримають сертифікат, який засвідчить підвищення професійної кваліфікації.

Ми з Вами! Ми для Вас!

Науково-дослідна лабораторія

«Креативної педагогіки та зв’язків із громадськістю»

Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки